Trasy rowerowe

 • Rowerem nad zalew Nowe Miasto - dobra trasa rowerowa ok 25 km

  RODZAJ TRASY: szutrowo-asfaltowo-leśna z możliwością zwiedzenia ciekawych miejsc.


  PUNKT STARTOWY i KOŃCOWY: Sobieski, gm, Joniec.


  TRASA PRZEJAZDU: Królewo, Miszewo Wielkie., Nowe Miasto, Kuchary Żydowskie, Bolęcin, Pruszkowo


  ATRAKCJE: Dąb Piast, molo w Nowym Mieście i Rynek, tablica historyczna, cmentarz historyczny, mała elektrownia wodna.

   


  OPIS: Z Sobiesk do Królewa prowadzi droga szutrowa. Skręt w prawo na asfalt i przy sklepie zjazd w lewo na drogę szutrową. Prosto wzdłuż działek, droga szutrowa zmienia się w asfaltową. W miejscowości Miszewo, po prawej stronie – Dąb Piast - najstarszy dąb na Mazowszu. Liczy sobie podobno dobrze ponad sześćset-siedemset lat.
  Od Dębu zawracamy i pierwsza w prawo na skrzyżowaniu. Dojazd do drogi Joniec-Nowe Miasto i ulicą Graniczną w kierunku Zalewu w Nowym Mieście. Ryneczek w Nowym Mieście - to drugi punkt na odpoczynek, dogodne miejsce na posilenie się. Miejsce docelowe to molo nad Zalewem i plażowisko – idealne miejsce na relaks nad wodą. Ten odcinek mierzy ok. 9 km. 
  Z Nowego Miasta, z ulicy Tatarskiej jazda w kierunku Przepitek drogą asfaltową do Kuchar Żydowskich. Punkt czwarty to tablica upamiętniająca ofiary niemieckiego obozu pracy z czasów II-ej Wojny Światowej. Ten odcinek liczy ok 10 km.
  Prosto drogą asfaltową jedziemy w stronę mostu w Bolęcinie. Punkt piąty to Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, a tuż obok punkt piąty: mała elektrownia wodna, plaża i możliwość kąpieli. 
  Za mostem skręt w lewą stronę, na Sobieski, przez Pruszkowo. Jazda leśną drogą. Ten odcinek liczy ok 6 km.

   

 • Rowerem nad rzeką – w dolinie Wkry, trasa ok. 20 km.

  RODZAJ TRASY: szutrowo-asfaltowo-leśna z możliwością zwiedzenia 

  ciekawych miejsc.


  PUNKT STARTOWY i KOŃCOWY: Sobieski 8 , gm, Joniec.


  TRASA PRZEJAZDU: Królewo, Krajęczyn, Joniec, Szumlin, Ślepowrony, Pruszkowo, Sobieski


  ATRAKCJE: Zabytkowy Kościół, stary młyn, stajnia koni Arabskich

   

  OPIS:
  Z Sobiesk do Królewa prowadzi droga szutrowa. Skręt w lewo na drodze asfaltowej i po ok 0,7 m w lewo do zwiedzenia punktu pierwszego - zabytkowego Kościoła z XVII w. Powrót na drogę asfaltową i skręt w prawo. W Królewie przed tablicą informacyjną skręt w prawo na drogę szutrową. Jedziemy przez tereny nazywane przez miejscowych łęgami. Omijamy Krajęczyn i na rozwidleniu, droga w prawo doprowadzi do starego młyna i pozostałości po starym drewnianym moście. Zawracamy znad rzeki i kierujemy się na Krajęczyn, do drogi asfaltowej na Joniec. Następnie przejeżdżamy przez most w Jońcu. W sezonie letnim na przystaniach możliwość skorzystania z gastronomii. Odcinek 6 km.
  Z Jońca mijając Kościół po prawej stronie skręcamy w prawo na Szumlin. W Szumlinie drugi skręt z lewo pod górkę przy betonowym płocie. Prosto drogą szutrową jazda drogą do Ślepowron przez małe kompleksy leśne.
  W Ślepowronach skręt w prawo przy sklepie i budynku remizy OSP. Jadąc prosto droga wiedzie do Pruszkowa. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo i po ok. 500 metrach możemy obejrzeć stajnię koni arabskich Arabians.
  Jadąc dalej, jak droga szutrowa prowadzi, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Mijamy las obfitujący latem z jagody. Po ok 500 m z lewej strony mijamy Pruszkowo i jedziemy w kierunku Sobiesk. Odcinek 14 km.

   

   

 • Rowerem po GUZIK, trasa ok 37 km.

  RODZAJ TRASY: szutrowo-asfaltowo-leśna z możliwością zwiedzenia
  ciekawych miejsc.


  PUNKT STARTOWY i KOŃCOWY: Sobieski 8 , gm, Joniec.


  TRASA PRZEJAZDU: Królewo, Idzikowice, Kuchary Żydowskie, Sochocin, Gutarzewo, Baraki, Kępa, Smardzewo, Żelechy, Biele, Gromadzyn, Pruszkowo, Sobieski


  ATRAKCJE: Zabytkowy Kościół, tablica historyczna, Izba Guzikarstwa, leśniczówka

  OPIS:
  Ruszamy z Sobiesk drogą na Królewo i ie dojeżdżając do asfaltu skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do zabytkowego Kościółka w Królewie umieszczonego w Mazowieckim Szlaku Drewnianej Architektury Sakralnej. Dalej jedziemy drogą do asfaltu i skręcamy w lewo, na Idzikowice. Mijamy skrzyżowanie i prosto drogą do Kuchar Żydowskich.
  W Kucharach tablica informująca o niemieckim obozie pracy w czasach II-ej Wojny Światowej. Drogą asfaltową jedziemy prosto do Sochocina. Mijamy skrzyżowanie z drogą numer 10. Przy Urzędzie Gminy mamy możliwość zwiedzenia Izby Guzikarstwa. Z Sochocina jedziemy droga asfaltową przez Gutarzewo, Baraki i skręcamy w Kępie w prawą stronę na most. W Kępie możliwość odwiedzenia leśniczówki. Odcinek 19 km.
  Z Kępy kierujemy się na Smardzewo. W Smardzewie przejeżdżamy prze mostek na rzece Raciążnicy i jedziemy drogą przebiegającą nad brzegiem Raciążnicy. Przed Wierzbówiec skręcamy w prawo na Żelechy. W Bielach przejeżdżamy trasę nr 50 do Gromadzyna. Przejeżdżamy przez most na rzece Płonka i skręcamy w lewo. Za 500 metrów skręcamy w prawą stronę na drogę oznaczoną Sobieski 3km.
  Za miejscowością Pruszkowo skręcamy w lewo i wjeżdżamy na tereny Sobiesk, gdzie przy pierwszym skrzyżowaniu ponownie skręcamy w lewo. Odcinek 18 km