Naszą ofertę uzupełniają: zewnętrzna sauna - beczka i balia ogrodowa "hot tube" posadowione nad brzegiem Wkry. Korzystający z sauny czy beczki mogą ochłodzić się w orzeźwiającym nurcie rzeki.

Sercem sauny jest piec opalany drewnem, na którym znajdują się kamienie. Kamienie można polewać wodą, lub wodą z olejkami - aromaterapia, w ten sposób podnosząc wilgotność powietrza.

Dla osób lubiących relaksować się w gorącej wodzie przygotowujemy balię "hot tube" z dodatkiem - koloroterapii.

SAUNA  "BECZKA " zewnętrzna sauna nad Wkrą

 

Rozwijając się dla Państwa, postanowiliśmy wyposażyć Przystań w Saunę Bania. Sauna została posadowniona nad brzegiem Wkry, w miejscu dogodnym dla odpoczynku. Korzystający z sauny mogą po zażyciu kąpieli saunowych ochłodzić się w beczce lub w rzece.

Sercem sauny jest piec opalany drewnem, na którym znajdują się kamienie. Kamienie można polewać wodą, w ten sposób podnosząc wilgotność powietrza.

Niezbędnik saunowicza

 

1. Ręcznik bawełniany - do sauny ruskiej wchodzimy bez ubrań, owinięci w ręcznik bawełniany. Dla naszego zdrowia i higieny należy unikać sztucznych materiałów. Jeśli nie masz ręcznika możesz go u nas wypożyczyć.

2. Czapka saunowa - dla osłony głowy przed przegrzaniem zalecamy założenie czapki saunowej (u nas ją dostaniesz). Gorące powietrze bardzo szybko ogrzewa te części, gdzie najmniej jest warstwy tłuszczowej: palce, kolana, twarz, głowa.

3. Klapki - buty zostawiamy z ubraniem, klapki zostawiamy na zewnątrz, w saunie jesteśmy na bosaka.

Cykl saunowania, czyli jak korzystać z sauny

 

1. Usiądź na ręczniku, nastaw klepsydrę i odpręż się. Oddychaj ustami.

2. Za pierwszym razem możesz być w saunie krótko, organizm musi się przyzwyczaić, ale postaraj się przeczekać „uderzenie ciepła”. Wygrzewaj się ostrożnie wsłuchując w swoje ciało, nie kieruj się klepsydrą. Każdy ma swoją wytrzymałość, nie kieruj się innymi.

Meeting saunowy, czyli spotkajmy się w saunie

 

1. Zapraszamy do udziały w meetingach saunowych, które są okazją do rozmów podczas seansów saunowych.

2. Obserwujcie wydarzenia na www.facebook.com/saunaBANIAnadWKRA i zapisujcie się.

3. My przygotujemy drewno do pieca a Wy pamiętajcie o ręczniku, klapkach i napojach. Jeśli nie masz ręcznika - możesz u nas wypożyczyć, o napoje się nie martw - u nas też je nabędziesz.