Pożegnaj stary rok w rytmie wiosłowania!

W ostatni dzień 2023 roku pełnimy dyżur na Przystani i zapraszamy na sylwestrowy spływ kajakowy. Będzie można wynająć kajak z osprzętem i wyruszyć na trasę.

 

Proponujemy trzy odcinki spływu do wyboru:

4km/1h – Bolęcin – Sobieski
7 km/2,5h – Sobieski – Joniec
12 km /4h – Bolęcin – Joniec

 

Cena zimowa:

kajak 1- lub 2-osobowy z transportem uczestników – 100zł
(sprawdź, jakim sprzętem dysponujemy)

 

Zapisy na sylwestrowy spływ kajakowy przyjmujemy telefonicznie 505 501 767 lub mailowo na adres

Zapraszamy 🙂

 

Pamiętaj, że spływ w warunkach zimowych wymaga starannego przygotowania.

Po pierwsze – na zimowy spływ kajakowy niezbędna jest odzież, która zapewni odpowiedni komfort – będzie chronić przed wychłodzeniem, a jednocześnie nie będzie krępować ruchów. Ciepłe buty i skarpety, nieprzemakalne spodnie, bielizna termoaktywna, ciepła bluza z polaru, kurtka wodoszczelna, ciepła czapka z bawełnianej dzianiny i rękawice. Nie zapomnij też włożyć do torby drugi komplet ciepłej, suchej odzieży na zmianę. Z butami, rękawicami i czapką. Przyda się na wypadek wywrotki i kąpieli w zimnej wodzie.

Po drugie – zabierz z sobą wodoszczelną torbę, która ochroni przed przemoczeniem wszelkie drobiazgi, jak prowiant, dokumenty, czy telefon komórkowy.

Po trzecie – zabierz coś na rozgrzanie. Najlepiej termos z gorącą, osłodzoną herbatą lub kawą. Przydadzą się też wysokokaloryczne przekąski – batony energetyczne lub czekolada, które dostarczą energii.

Po czwarte – spływ kajakowy zimą to nie jest raczej wyprawa dla początkującego kajakarza, czy rodzin z dziećmi. Uczestnikami powinny być osoby, które posiadają już doświadczenie w pływaniu kajakiem, są zdrowi i odpowiednio przygotowani kondycyjnie.

Dowiedz się więcej, jak wygląda zimowy spływa kajakowy, na co uważać i jak zachować bezpieczeństwo.

 

 

Zgodnie z zapowiedzią pożegnaliśmy stary rok w rytmie wiosłowania. Od rana do późnych godzin wieczornych nie zabrakło chętnych, by wypłynąć w tym dniu na Wkrę. Wiosłowaniu towarzyszyło saunowanie, gorące kąpiele, morsowanie, a wieczorem ognisko.

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spływy 🙂

Previous reading
Jak utrzymać kondycję fizyczną zimą i przygotować się do sezonu kajakowego
Next reading
Sezon na morsowanie we Wkrze