Noc Świętojańska – magiczna noc na progu lata.

Legendy mówią, że tej nocy zakwita tajemniczy kwiat paproci, a ten, kto go znajdzie, odnajdzie też miłość i szczęście. W Noc Świętojańską ludzie zbierają się przy ogniskach, tańczą wokół nich i przeskakują nad ogniem. Dziewczęta idą nad brzeg rzeki, by rzucać w nurt wody wianki splecione z kwiatów i ziół. Płynąc po fali niosą z sobą ich marzenia, życzenia i nadzieje na przyszłość.

 

W Przystani Kaja-Sobieski również świętujemy Noc Świętojańską. 24 czerwca już po raz 10 organizujemy „Wianki We Wkrze”, czyli nocny spływ kajakowy w blasku księżyca, gwiazd i pochodni.

W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników dwie trasy do wyboru:

Sochocin – Sobieski (11km/4h) – start z przystani Kaja-Sobieski o godz. 19:00

lub

Kuchary (Rybitwa) – Sobieski (7km/2h) – start z przystani Kaja-Sobieski o godz. 20:00

Cena:

kajak 2-osobowy – 150zł
kajak 1-osobowy – 120zł

(sprawdź, jakim sprzętem dysponujemy)

W cenę wliczona jest pochodnia oraz 2 kiełbaski czekające przy rozpalonym ognisku na naszej przystani. Warto zaopatrzyć się też w latarki i ciepłe bluzy. Oczywiście wianki i gitary bardzo mile widziane! 🙂

 

Zapisy na nocny spływ kajakowy przyjmujemy tylko drogą elektroniczną przez SMS na numer 505 501 767, lub mailowo na adres

Liczba miejsc ograniczona, więc zachęcamy do wcześniejszych zapisów!

 

 

Wianki we Wkrze 2023 już za nami. Jak zwykle Goście dopisali. Pogoda również 🙂 W blasku księżyca i pochodni osady kajakowe wyruszyły na wodę. Dołączyły do nich także SUP-y 🙂 Startowaliśmy z Sochocina i Kuchar, by dopłynąć do Sobiesk. Tam przy wspólnym ognisku można było się ogrzać, upiec kiełbaskę i wymienić wrażeniami.

Na kolejne Wianki we Wkrze zapraszamy już za rok 🙂

 

 

Previous reading
Etykieta kajakarza, czyli jak zachowywać się podczas spływu kajakowego
Next reading
Początek sezonu 2023 w Przystani Kaja-Sobieski