Coraz więcej zieleni, coraz więcej słonecznych, długich dni. To oznacza, że w Przystani Kaja-Sobieski zaczynamy na dobre kolejny sezon kajakowy!

W tym roku majówka była dość chłodna, ale słońca nie brakowało. Dopisali też Goście spragnieni wiosennego słońca i szumiącej wody.

Przyjechali do nas: Warszawski Klub Rogatego Morsa z Bemowa, grupa pod namiotami, ekipa w kamperze, klub motocyklowy i oczywiście wielu Gości indywidualnych.

Przybyli z bliska i z daleka, różnymi środkami transportu.

 

 

I wreszcie ten moment, kiedy można wypłynąć na rzekę… 🙂 Pojedynczo, we dwoje, czy rodzinnie.

 

 

W Przystani Kaja-Sobieski każdy znajdzie dla siebie wygodny i bezpieczny kajak polietylenowy – 1-osobowy, 2-osobowy lub 3-osobowy Family. Nadają się one zarówno dla początkujących, jak i bardziej wymagających kajakarzy. Dostępne są również zdobywające coraz większą popularność deski z wiosłem, nazywane z angielskiego SUP, czyli Stand Up Paddle.

Część z naszych Gości została w długi weekend majowy na dłużej 🙂

W Przystani Kaja-Sobieski przenocować można w pokojach gościnnych (23 miejsca noclegowe) lub na kameralnym polu namiotowym wyposażonym w sanitariaty.

 

 

Jak co roku wraz z początkiem sezonu kajakowego uruchomiliśmy nasz bar gastronomiczny, a w nim do nabycia dania śniadaniowe, obiadowe, szybkie przekąski, napoje, słodycze, piwo (pamiętamy, by pić je PO spływie, nigdy PRZED…).

W każdym kolejnym sezonie kajakowym staramy się też wprowadzać jakąś nowość. Tym razem jest to ekspres do kawy Saeco. Naszym Gościom serwujemy pyszne kawy z Manufaktury Unique Choice.

 

 

Kto może przyjechać na spływ kajakowy?

Spływy kajakowe to niezwykle atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Na spływy kajakowe Wkrą, Soną czy Łydynią może wybrać się praktycznie każdy, kto ceni aktywny wypoczynek, lubi kontakt z przyrodą i chce spróbować swoich sił w kajaku. Nie ma ograniczeń wiekowych. Śmiało możesz więc zabrać całą rodzinę – dzieci w wieku szkolnym, rodziców, a nawet dziadków.

Z grupą przyjaciół możesz wybrać się na kilkudniowy spływ kajakowy Wkrą, albo zorganizować spływ integracyjny dla swoich pracowników. Bardzo popularne są też organizowane zwłaszcza w czerwcu spływy kajakowe dla młodzieży szkolnej. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku i podstawowych zasad bezpieczeństwa na spływ kajakowy możesz też zabrać swojego psa.

By rozpocząć przygodę z kajakiem nie trzeba być człowiekiem super wysportowanym. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna i opanowanie podstawowych zasad wiosłowania. Wprawy nabiera się dość szybko.

Dla osób początkujących z łatwością dobierzemy trasę łatwiejszą, gdzie woda jest spokojna i nie ma miejsc zdradliwych. Bardziej zaawansowani wioślarze znajdą u nas też trasy dłuższe, z utrudnieniami.

Podczas spływów kajakowych organizowanych przez Przystań Kaja-Sobieski nad bezpieczeństwem i porządkiem na rzece czuwają instruktorzy i ratownicy.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się bezpośrednio z naszą wypożyczalnią kajaków Przystań Kaja-Sobieski nad Wkrą, tel. 505 501 767, mail .

Previous reading
Wianki We Wkrze 2023 – nocny spływ kajakowy
Next reading
Czyste Rzeki Mazowsza – wiosenne sprzątanie Wkry