Spływ kajakowy to nie tylko wyjątkowa forma aktywności fizycznej na łonie przyrody. To również świetny pomysł na imprezę integracyjną w firmie.

Imprezy integracyjne stały się ostatnio bardzo popularne, a nawet modne. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to świetny sposób na spędzenie czasu ze współpracownikami w innym otoczeniu, niż codzienne miejsce pracy. Imprezę integracyjną ze spływem kajakowym możesz zorganizować też dla ważnych klientów czy kontrahentów. Może to być impreza jednodniowa lub kilkudniowa – wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

 

Integracyjny spływ kajakowy to wiele korzyści dla pracowników i pracodawcy

Integracyjny spływ kajakowy to przede wszystkim możliwość lepszego poznania się między pracownikami – poznania się od strony mniej formalnej, w swobodnej atmosferze. Wspólne pokonywanie rzeki, stawianie czoła wyzwaniom i przeżywanie emocji zbliżają i integrują uczestników. Nie będą oni już tylko kolegami z pracy, ale osobami, które mają wspólne, piękne wspomnienia.

Zaletą takich spotkań jest również rozwiązywanie konfliktów oraz nieporozumień między współpracownikami. Jeśli w firmie pracują osoby, które znacząco różnią się od siebie charakterem może dochodzić do konfliktów czy spięć. Psują one atmosferę w całej firmie oraz obniżają jej wydajność. Imprezy, takie jak integracyjny spływ kajakowy, mogą wpłynąć pozytywnie na budowanie więzi między pracownikami. Lepsze poznanie się to szansa na wypracowanie lepszego sposobu komunikowania się, co pozwoli w przyszłości unikać w pracy konfliktowych sytuacji.

Spływ kajakowy i wspólne pokonywanie przeszkód to też doskonała okazja, by pokazać jak ważna jest współpraca w zespole, wzajemna pomoc i zaufanie do siebie. To bardzo cenne umiejętności w każdej firmie.

Integracyjny spływ kajakowy może też pomóc zbudować dobre relacje pomiędzy pracownikami a ich przełożonymi i pracodawcą. Ci ostatni mają okazję pokazać się z tak zwanej „ludzkiej strony”, co może zmniejszyć dystans dzielący ich od podległych osób.

Nie można zapomnieć też o tym, że integracyjny spływ kajakowy to świetna zabawa na świeżym powietrzu, która niesie wiele korzyści dla zdrowia i kondycji pracowników. Podczas wiosłowania, nawet takiego rekreacyjnego, pracują wszystkie partie mięśni. Gdy mięśnie się wzmacniają, wzrasta też mobilność i gibkość ciała. Większe dotlenienie organizmu wpływa z kolei na lepszą sprawność układu oddechowego, układu krążenia i serca.

Kolejną zaletą spływów kajakowych jest relaks i odprężenie dla pracowników, którzy w pracy bardzo często narażeni są na duży stres związany z wykonywaniem swoich obowiązków zawodowych. Spływ kajakiem to gwarantowany wypoczynek na łonie natury w pięknych okolicznościach przyrody. To oderwanie od codziennej rutyny, zapomnienie na chwilę o pracy i obowiązkach, ucieczka od zgiełku miasta i szklanych biurowców.

 

Po spływie…

Integracyjne spływy kajakiem możemy zakończyć na wspólnym ognisku. Na terenie Przystani Kajakowej KAJA nad Wkrą przygotowujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek, do tego kiszony ogórek, smalczyk, pieczywo, herbata lub poczęstunek w formie dań z grilla. To uczta dla podniebienia po spływie pełnym emocji. Ponadto na terenie Przystani można zamówić też saunę lub kąpiel w gorącej beczce.

 

Bezpieczeństwo na integracyjnym spływie kajakowym

Integracyjny spływ kajakowy w Kaja-Sobieski może być kilkugodzinny, jak i kilkudniowy. Przy organizacji spływu służymy doradztwem i opieką. Zapewniamy również opiekę doświadczonych ratowników WOPR lub instruktorów. Ich zadaniem jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo uczestników spływu, ale również przeprowadzenie niezbędnego szkolenia przed spływem i omówienie trasy.

Warto tu uspokoić wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w spływie kajakowym. By rozpocząć przygodę z kajakiem nie trzeba być człowiekiem super wysportowanym. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna i opanowanie podstawowych zasad wiosłowania. Wprawy nabiera się dość szybko. Organizując integracyjny spływ kajakowy staramy się poznać stopień znajomości technik pływania kajakiem wśród jego uczestników, by móc dobrać najbardziej odpowiedni dla każdej grupy odcinek spływu.

W naszej wypożyczalni Kaja-Sobieski udostępniamy każdemu uczestnikowi spływu integracyjnego nowoczesny sprzęt renomowanych firm oraz kamizelki asekuracyjne zgodne z obowiązującymi normami. Zapewniamy również transport uczestników i sprzętu. Na terenie Przystani Kajakowej KAJA nad Wkrą jest także możliwość noclegu w budynku murowanym.

Wybierasz się na integracyjny spływ kajakowy? Zapoznaj się dodatkowo z naszymi artykułami:

Zasady bezpieczeństwa na spływie kajakowym
Co zabrać na jednodniowy spływ kajakowy Wkrą?
Na kajaku i pod namiotem – kilkudniowe spływy kajakowe

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą wypożyczalnią kajaków Przystań Kaja-Sobieski nad Wkrą, tel. 505 501 767, mail

Previous reading
Cztery pory roku na kajaku z Kaja-Sobieski
Next reading
Na spływ kajakowy z psem