Powitanie lata w Przystani Kaja-Sobieski ma już od wielu lat wyjątkowy charakter. W czas letniego przesilenia organizujemy nocne spływy kajakowe „Wianki we Wkrze”.

 

Wianki we Wkrze 2024 – tradycja i natura

Przesilenie letnie to moment, gdy dzień jest najdłuższy, a noc najkrótsza. W kulturze i tradycji  to magiczny czas Nocy Świętojańskiej, która otwiera bramy do tajemniczego świata starosłowiańskich obrzędów. Legendy mówią, że tej nocy zakwita tajemniczy kwiat paproci, a ten, kto go znajdzie, odnajdzie też miłość i szczęście. W Noc Świętojańską ludzie zbierają się przy ogniskach, które mają chronić przed złymi duchami. Tańczą w ich blasku, a co odważniejsi przeskakują nad ogniem. Dziewczęta pletą wianki z kwiatów i ziół i puszczają je na wodę. Płynąc po fali mają przynieść im szczęście i miłość.

W Przystani Kaja-Sobieski spotykamy się w tym roku 22 czerwca, by już po raz 11 razem świętować ten szczególny czas w blasku księżyca, gwiazd i pochodni.

W tym roku czeka nas dodatkowa atrakcja, którą zaoferuje nam sama natura. 22 czerwca to też czas pełni księżyca. W każdym miesiącu ma ona swoją nazwę. W czerwcu zobaczymy więc „Truskawkowy Księżyc”, którego nazwa związana jest z sezonem zbioru truskawek na półkuli północnej. Truskawkowy Księżyc jest symbolem obfitości letnich darów, dojrzewania owoców i rozkwitu natury. W niektórych tradycjach duchowych jest postrzegany jako symbol miłości, czystości i dobrobytu.

Niezależnie od tego, czy wierzycie w magiczną moc pełni księżyca, czy po prostu chcecie cieszyć się pięknem nocnego nieba i cichym pluskiem wody zapraszamy na nocny spływ kajakowy „Wianki we Wkrze”.

 

Wianki we Wkrze 2024 – trasa spływu

W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników trasę:

Kuchary – Sobieski (8km/3h)

Od godz. 19:00 rejestracja uczestników na Przystani Kaja-Sobieski. Od godz. 20:30 dowóz busami na początek spływu.

Cena:
kajak 2-osobowy – 160zł
kajak 1-osobowy – 120zł

(Sprawdź, jakim sprzętem dysponujemy. UWAGA. Zastrzegamy sobie prawo do niewydawania sprzętu osobom pod wpływem alkoholu.)

W cenę kajaka wliczona jest pochodnia oraz 2 kiełbaski czekające przy rozpalonym ognisku na naszej przystani.

Warto zaopatrzyć się też w latarki i ciepłe bluzy. Oczywiście wianki i gitary bardzo mile widziane! Za najładniejszy wianek przyznamy nagrodę w postaci vouchera na dwugodzinny seans saunowy, do wykorzystania do końca 2024 roku.

Zapisy przyjmujemy tylko drogą elektroniczną przez SMS na numer 505 501 767 lub mailowo na adres .

Liczba miejsc ograniczona, więc zachęcamy do wcześniejszych zapisów!

Zapisy na nocny spływ kajakowy przyjmujemy tylko drogą elektroniczną przez SMS na numer 505 501 767, lub mailowo na adres

Liczba miejsc ograniczona, więc zachęcamy do wcześniejszych zapisów!

Previous reading
Wianki We Wkrze 2024 – nocny spływ kajakowy
Next reading
Nowy sezon 2024 w Przystani Kaja-Sobieski