Majówka zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza jedno: start nowego sezonu kajakowego w naszej Przystani Kaja-Sobieski. To idealny moment, by odwiedzić malowniczy Szlak Wkry i cieszyć się wiosennymi promieniami słońca na wodzie. A tymczasem poznajcie nowości, które pojawiły się u nas.

 

Lojalnościowy Program Partnerski – Szlak Wkry

Nasza wypożyczalnia kajaków Kaja-Sobieski dołączyła do Lojalnościowego Programu Partnerskiego – Szlak Wkry. Program ten jest efektem współpracy między lokalnymi przedsiębiorcami, a jego celem jest promowanie oraz sieciowanie usług oferowanych wzdłuż tej malowniczej rzeki.

Turyści mogą zdobywać pieczątki w każdym z uczestniczących miejsc. Jedna pieczątka to minimum 130 zł wydane na różne usługi takie jak jedzenie, spływy kajakowe, noclegi czy wynajem sauny.

Przykładowo:
1 kajak za 120 zł – brak pieczątki.
2 kajaki za 240 zł – jedna pieczątka.
2 kajaki za min. 130 zł + zakup w barze za min. 130 zł = 2 pieczątki.

W ciągu jednego dnia można zdobyć maksymalnie 3 pieczątki.

Każdy uczestnik, który uzupełni pełen kartonik pieczątek, czyli 7 – zostaje zakwalifikowany do losowania atrakcyjnych nagród, takich jak m.in. wejściówki do parku wodnego Suntago dla 2 osób. W przypadku wygranej kartonika z największą ilością pieczątek od danego operatora, zarówno turysta, jak i operator otrzymują vouchery.

Dodatkowo przewidujemy wprowadzenie progów zaangażowania, gdzie za 3 pieczątki uczestnicy otrzymają szlakową przypinkę lub magnes, a za 5 pieczątek – darmową kawę w naszym barze.

Planowany start programu to 1 czerwca 2024 roku. Więcej szczegółów będzie pojawiać się na bieżąco w naszych kanałach społecznościowych.

 

Wzmocnienie floty

Na nowy sezon naszą flotę wzmacniają kolejne egzemplarze sprawdzonych i lubianych modeli kajaków.

Kajak 1-osobowy Traper od Aquarius

Obecnie najbardziej popularny i uniwersalny model w wypożyczalniach kajaków. Idealnie sprawdza się zarówno na spokojnych, jak i nieco bardziej wymagających trasach. Jego stabilność i łatwość w manewrowaniu czynią go doskonałym wyborem dla każdego, kto chce cieszyć się samotną wyprawą pośród naszych pięknych rzek.

Dla par i przyjaciół – Kajak 2-osobowy Finder od Roteko

Znany ze swojej trwałości i popularności w turystyce kajakowej. To idealne rozwiązanie dla par lub przyjaciół, którzy planują wspólne spędzenie czasu na wodzie. Dzięki swojej opływowej sylwetce jest niebywale szybki i bardzo zwrotny.

Dla rodzin – Kajak 3-osobowy Family od Roteko

Coraz bardziej popularny wśród rodzin, które chcą wspólnie spędzać czas na kajakowych eskapadach. Dzięki większym wymiarom nawet duże dziecko może wygodnie podróżować razem z rodzicami. Jest to także świetna opcja dla początkujących kajakarzy, którzy obawiają się samotnych wypraw – Family pozwala na bezpieczne i komfortowe pływanie w grupie znajomych.

 

Obrazy od przyjaciół

W naszych pokojach gościnnych pojawiły się wyjątkowe elementy dekoracyjne. Dzięki uprzejmości przyjaciela, którego siostra jest utalentowaną malarką, nasze ściany zdobią teraz kopie dzieł słynnych malarzy. Wśród nich m.in. Vincent van Gogh i Jan Stanisławski.

 

Ekologiczne rozwiązania

O udany pobyt naszych gości na Przystani dbamy również od strony czysto technicznej. W trosce o środowisko niedawno dokonaliśmy znaczącej zmiany w systemie ogrzewania naszego obiektu, który obejmuje pokoje gościnne oraz bar gastronomiczny. Zainstalowany został nowoczesny kocioł na biomasę – pellet, który spełnia najwyższe standardy ekologiczne. Posiada certyfikat 5 klasy czystości spalin, zgodność z wymogami Ecodesign, sprawność cieplną do 94% i klasę efektywności energetycznej A.

 

Zapraszamy na spływy kajakowe Wkrą

Spływy kajakowe to niezwykle atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Na spływy kajakowe Wkrą, Soną czy Łydynią zapraszamy każdego, kto ceni aktywny wypoczynek, lubi kontakt z przyrodą i chce spróbować swoich sił w kajaku. Nie ma ograniczeń wiekowych. Śmiało możesz więc zabrać całą rodzinę – dzieci w wieku szkolnym, rodziców, a nawet dziadków.

Z grupą przyjaciół możesz wybrać się na kilkudniowy spływ kajakowy Wkrą, albo zorganizować spływ integracyjny dla swoich pracowników. Bardzo popularne są też organizowane zwłaszcza w czerwcu spływy kajakowe dla młodzieży szkolnej. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku i podstawowych zasad bezpieczeństwa na spływ kajakowy możesz też zabrać swojego psa.

By rozpocząć przygodę z kajakiem nie musisz być człowiekiem super wysportowanym. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna i opanowanie podstawowych zasad wiosłowania. Wprawy nabiera się dość szybko.

Dla osób początkujących polecamy trasy łatwiejsze, gdzie woda jest spokojna i nie ma miejsc zdradliwych. Bardziej zaawansowani wioślarze znajdą u nas też trasy dłuższe, z utrudnieniami.

Podczas spływów kajakowych organizowanych przez Przystań Kaja-Sobieski nad bezpieczeństwem i porządkiem na rzece czuwają instruktorzy i ratownicy.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się bezpośrednio z naszą wypożyczalnią kajaków Przystań Kaja-Sobieski nad Wkrą, tel. 505 501 767, mail

Previous reading
Nowy sezon 2024 w Przystani Kaja-Sobieski
Next reading
Marcowy spływ na rzece Sona