Opis trasy

0,00 km: Wodowanie kajaków następuje w miejscowości Kępa nieopodal kąpieliska, przy drewnianym moście drogowym, oddalonym o 56 km od ujścia Wkry do Narwi. Płynąc kajakiem po lewej stronie mijamy kompleks leśny Leśnictwo Kępa. Następnie rzeka mocno meandruje, po lewej stronie przepływamy koło miejscowości BUDY GUTARZEWSKIE.

4,5 km: Z lewej strony Ujście rzeki Łydyni, największego dopływu Wkry.

5,00 km: Jaz i bystrze w Gutarzewie. Widoczne pale - pozostałości po konstrukcji mostu i spiętrzenia. Przenoska lewą stroną. Przy słonecznej pogodzie można dostrzec wieżę z lufą niemieckiego czołgu "Pantera", który podczas ucieczki w 1945 roku przed Rosjanami runął z drewnianego mostu do rzeki. W 2007 r wydobyto kadłub "Pantery".

7,00 km: Z prawej strony ujście rzeki Raciążnicy. Płynąc dalej pojawiają się po lewej stronie zabudowania i widok wierzy kościelnej wymurowanej z czerwzne onej cegły, mówią nam, że wpływamy na tereny Sochocina.

8,3 km: Jaz i bystrze - pozostałości po dawnym młynie. Miejsce niebezpieczne, przenoska lewą stroną na wysokości betonowych umocnień po dawnym młynie.

8,5 km: Most drogowy na drodze nr 50 w Sochocinie. Przed mostem po lewej stronie barek i przystań kajakowa. Z uwagi na drewniane pale, pod mostem staramy się przepływać lewą stroną. Po ok 10 minutach na prawym brzegu wznosi się Górka Napoleona, miejsce związane z przemarszem wojsk napoleońskich. Płynąc dalej mijamy miejscowość Kuchary Żydowskie. Na lewym brzegu można zobaczyć licznych wędkarzy, dlatego sugerujemy spływ bliżej prawego brzegu.

14,5 km: Z prawej strony ujście rzeki Płonki.

14,9 km: Przenoska lewą stroną przy małej elektrowni wodnej w Bolęcinie (ok. 10 m.).

15,00 km: Most drogowy na trasie 632. Po prawej stronie plaża i kąpielisko. Ze względu na drewniane pale pod mostem polecemy przepływac prawą stroną.

15,4 km: Miejsce wodowania kajaków na prawym brzegu Bolęcina. Po ok 30 min płynięcia pojawia się niewielka wyspa, zauważalne zwężenie nurtu. Jest to miejsce po starym młynie nazywane przez miejscowych „groblą”.

19,00 km: Za mostem drogowym łączącym Królewo z Sobieskami, po prawej stronie Przystań KAJA w Sobieskach.