Opis trasy

RODZAJ TRASY: szutrowo-asfaltowo-leśna z możliwością zwiedzenia ciekawych miejsc.
PUNKT STARTOWY i KOŃCOWY: Sobieski 8, gm. Joniec.
TRASA PRZEJAZDU: Królewo, Krajęczyn, Joniec, Szumlin, Ślepowrony, Pruszkowo, Sobieski
ATRAKCJE: Zabytkowy Kościół, stary młyn, stajnia koni Arabskich

Z Sobiesk do Królewa prowadzi droga szutrowa. Skręt w lewo na drodze asfaltowej i po ok 0,7 m w lewo do zwiedzenia punktu pierwszego - zabytkowego Kościoła z XVII w. Powrót na drogę asfaltową i skręt w prawo. W Królewie przed tablicą informacyjną skręt w prawo na drogę szutrową. Jedziemy przez tereny nazywane przez miejscowych łęgami. Omijamy Krajęczyn i na rozwidleniu, droga w prawo doprowadzi do starego młyna i pozostałości po starym drewnianym moście. Zawracamy znad rzeki i kierujemy się na Krajęczyn, do drogi asfaltowej na Joniec. Następnie przejeżdżamy przez most w Jońcu. W sezonie letnim na przystaniach możliwość skorzystania z gastronomii. Odcinek 6 km.
Z Jońca mijając Kościół po prawej stronie skręcamy w prawo na Szumlin. W Szumlinie drugi skręt z lewo pod górkę przy betonowym płocie. Prosto drogą szutrową jazda drogą do Ślepowron przez małe kompleksy leśne.
W Ślepowronach skręt w prawo przy sklepie i budynku remizy OSP. Jadąc prosto droga wiedzie do Pruszkowa. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo i po ok. 500 metrach możemy obejrzeć stajnię koni arabskich Arabians.
Jadąc dalej, jak droga szutrowa prowadzi, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Mijamy las obfitujący latem z jagody. Po ok 500 m z lewej strony mijamy Pruszkowo i jedziemy w kierunku Sobiesk. Odcinek 14 km.