Opis trasy

RODZAJ TRASY: szutrowo-asfaltowo-leśna z możliwością zwiedzenia ciekawych miejsc.
PUNKT STARTOWY i KOŃCOWY: Sobieski, gm, Joniec.
TRASA PRZEJAZDU: Królewo, Miszewo Wielkie., Nowe Miasto, Kuchary Żydowskie, Bolęcin, Pruszkowo
ATRAKCJE: Dąb Piast, molo w Nowym Mieście i Rynek, tablica historyczna, cmentarz historyczny, mała elektrownia wodna.

Z Sobiesk do Królewa prowadzi droga szutrowa. Skręt w prawo na asfalt i przy sklepie zjazd w lewo na drogę szutrową. Prosto wzdłuż działek, droga szutrowa zmienia się w asfaltową. W miejscowości Miszewo, po prawej stronie – Dąb Piast - najstarszy dąb na Mazowszu. Liczy sobie podobno dobrze ponad sześćset-siedemset lat.
Od Dębu zawracamy i pierwsza w prawo na skrzyżowaniu. Dojazd do drogi Joniec-Nowe Miasto i ulicą Graniczną w kierunku Zalewu w Nowym Mieście. Ryneczek w Nowym Mieście - to drugi punkt na odpoczynek, dogodne miejsce na posilenie się. Miejsce docelowe to molo nad Zalewem i plażowisko – idealne miejsce na relaks nad wodą. Ten odcinek mierzy ok. 9 km.
Z Nowego Miasta, z ulicy Tatarskiej jazda w kierunku Przepitek drogą asfaltową do Kuchar Żydowskich. Punkt czwarty to tablica upamiętniająca ofiary niemieckiego obozu pracy z czasów II-ej Wojny Światowej. Ten odcinek liczy ok 10 km.
Prosto drogą asfaltową jedziemy w stronę mostu w Bolęcinie. Punkt piąty to Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, a tuż obok punkt piąty: mała elektrownia wodna, plaża i możliwość kąpieli.
Za mostem skręt w lewą stronę, na Sobieski, przez Pruszkowo. Jazda leśną drogą. Ten odcinek liczy ok 6 km.