Opis trasy

Rzeka Łydynia jest dość wymagająca przy niskim poziomie wody, obfituje w dużą ilość przenosek, ale przy wysokim poziomie macie Państwo do czynienia z szybkim i rwącym nurtem. Start spływu zaczyna się przy moście drogowym przy moście drogowym w Kownatach Borowych. Przy wyższym poziomie wody próg kamienisty jest do przepłynięcia.

Po ok 1 km występuje kolejny próg kamienny, a po kolejnym kilometrze most w Grabowcu z dogodnym brzegiem na wyjście i odpoczynek. Kolejny kilometr to tama wodna i przenoska. Po ok 2 km w zależności od poziomu wody przeprawa bądź przenoska. Wpływacie na tereny miejscowości Młock z łagodnym brzegiem i możliwością zatrzymania się.

Kolejne dwie miejscowości – Luberac i Obrąb również posiadają łagodne brzegi z możliwością zatrzymania się. 2 km dalej próg wodny po starym młynie – i tu również w zależności od poziomu wody przepływacie bądź przenosicie kajak. Po ok 3 km wpływacie na teren miejscowości Gutarzewo. Niebawem Łydynia wpływa do Wkry. Dopływacie do pozostałości po starym moście drewnianym i tu przenoska przez drogę lewą stroną. Następnie wpływacie na tereny Sochocina. Po prawej stronie ujście rzeki Raciążnicy. Po lewej stronie widoczna murowana wieża kościelna z czerwonej cegły. Dopływacie do jazu przy dawnym młynie - przenoska lewą stroną. Przy moście drogowym po lewej stronie bar i przystań skąd odbieramy Państwa i sprzęt.