Opis trasy

RODZAJ TRASY: szutrowo-asfaltowo-leśna z możliwością zwiedzenia ciekawych miejsc.
PUNKT STARTOWY i KOŃCOWY: Sobieski 8 , gm, Joniec.
TRASA PRZEJAZDU: Królewo, Idzikowice, Kuchary Żydowskie, Sochocin, Gutarzewo, Baraki, Kępa, Smardzewo, Żelechy, Biele, Gromadzyn, Pruszkowo, Sobieski
ATRAKCJE: Zabytkowy Kościół, tablica historyczna, Izba Guzikarstwa, leśniczówka

Ruszamy z Sobiesk drogą na Królewo i nie dojeżdżając do asfaltu skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do zabytkowego Kościółka w Królewie umieszczonego w Mazowieckim Szlaku Drewnianej Architektury Sakralnej. Dalej jedziemy drogą do asfaltu i skręcamy w lewo, na Idzikowice. Mijamy skrzyżowanie i prosto drogą do Kuchar Żydowskich.
W Kucharach tablica informująca o niemieckim obozie pracy w czasach II-ej Wojny Światowej. Drogą asfaltową jedziemy prosto do Sochocina. Mijamy skrzyżowanie z drogą numer 10. Przy Urzędzie Gminy mamy możliwość zwiedzenia Izby Guzikarstwa. Z Sochocina jedziemy droga asfaltową przez Gutarzewo, Baraki i skręcamy w Kępie w prawą stronę na most. W Kępie możliwość odwiedzenia leśniczówki. Odcinek 19 km.
Z Kępy kierujemy się na Smardzewo. W Smardzewie przejeżdżamy prze mostek na rzece Raciążnicy i jedziemy drogą przebiegającą nad brzegiem Raciążnicy. Przed Wierzbówiec skręcamy w prawo na Żelechy. W Bielach przejeżdżamy trasę nr 50 do Gromadzyna. Przejeżdżamy przez most na rzece Płonka i skręcamy w lewo. Za 500 metrów skręcamy w prawą stronę na drogę oznaczoną Sobieski 3km.
Za miejscowością Pruszkowo skręcamy w lewo i wjeżdżamy na tereny Sobiesk, gdzie przy pierwszym skrzyżowaniu ponownie skręcamy w lewo. Odcinek 18 km.